Poduszka ortopedyczna do siedzenia

64,99 zł Brutto

Poduszka ortopedyczna do siedzenia - z profilem i pamięcią kształtu

Wymiar poduszki: 44 x 35 x 7 cm

Kolor poszewki: szara

Kolor pianki: ecru/ żółta

 • ergonomiczny kształt, dostosowany do anatomii ciała
 • odciążenie kręgosłupa, głównie dolnego odcinka
 • wymuszanie prawidłowej postawy ciała
 • zwiększenie przepływu krwi  w kończynach dolnych
 • pianka z pamięcią kształtu, zapewniająca idealne przyleganie do ciała
 • oddychający materiał poszewki
 • możliwość prania poszewki

Polecane dla osób :

 • długotrwale przebywających w pozycji siedzącej
 • skarżących się bólami kręgosłupa i kości ogonowej
 • garbiących się podczas siedzenia
 • z drętwieniem kończyn dolnych
Poduszka ortopedyczna do siedzenia

W dobie siedzącego trybu życia, pracy biurowej i wielogodzinnego przebywania przed komputerem nasz kręgosłup poddawany jest dużej próbie wytrzymałości. Nie jest to dla niego komfortowa pozycja. Duży nacisk szczególnie na odcinek lędźwiowy i krzyżowy może skutkować bólem i dyskomfortem. Spowodowane jest to wzmożonym napięciem mięśni przykręgosłupowych. Jeśli dojdzie do tego zła postawa, to problem może się nasilać. Garbienie, zbytnie wysuwanie głowy lub pośladków do przodu lub zakładanie nogi na nogę nadmiernie obciąża kręgosłup oraz powoduje jego nienaturalne wygięcie, co może skutkować pojawieniem się dolegliwości bólowych. Jednak ciężko jest wytrzymać osiem godzin w idealnie wyprostowanej pozycji. Dobrym wsparciem mogą okazać się różnego rodzaju poduszki, które stanowią świetną podporę dla przeforsowanego kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Kod producenta Poduszka ortopedyczna do siedzenia

Poduszka ortopedyczna, często kojarzona ze spaniem, może okazać się też świetną podkładką do siedzenia. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu idealnie dopasowuje się do kształtów ciała. Wspomaga prawidłowe ustawienie kręgosłupa w przypadku osób, które spędzają dużo czasu w tej pozycji, w dodatku są wrażliwe na ucisk. Ta poduszka zyskała uznanie nie tylko pracowników biurowych, ale także osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Polecana jest również po urazach stawu biodrowego i w czasie rekonwalescencji, kiedy siedzenie na twardej powierzchni wywołuje duży dyskomfort. 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Model ortopedyczna

Termoformująca pianka z "pamięcią kształtu", z której została wykonana, dzięki zdolnościom dopasowywania do ciała, zapewnia wysoki komfort podczas użytkowania. W dodatku odciąża kręgosłup i kość ogonową, zwiększając jednocześnie przepływ krwi w kończynach dolnych. Zapobiega to uczuciu drętwienia i mrowienia w ich obrębie. Poduszka do siedzenia wymusza też prawidłową postawęzapobiegając garbieniu, co niweluje późniejszy ból, związany ze złym ustawieniem kręgosłupa. Jest świetnym uzupełnieniem standardowego krzesła, szczególnie jeśli nie jest odpowiednio wyprofilowane.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Stan opakowania oryginalne

OPINIE KLIENTÓW

Certyfikaty