Jak dobrać materac dla pary?

Spanie we dwójkę może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy różni nas wzrost, waga i postura ciała. Niezwykle ważne jest wtedy dobranie odpowiedniego materaca, który obojgu użytkownikom zapewni spokojny sen. Jak to zrobić?

W czym tkwi problem?

Jeżeli spanie we dwoje jest niewygodne i budzimy się przy każdym odwracaniu się partnera na drugi bok, to znaczy, że źle dobraliśmy materac. Nie zapewnia on bowiem odpowiedniego podparcia dla naszych ciał – w szczególności kręgosłupów. Jeden użytkownik może twierdzić, że materac jest za twardy. Drugi natomiast uzna, że jest on zbyt miękki. Tymczasem wina leży w braku stref podparcia. Rozwiązaniem tego problemu z pewnością nie będzie po prostu kupienie materaca o średniej twardości.

A może kupić dwa materace?

Rozwiązaniem problemu nie będzie również kupienie dwóch materacy dla dwuosobowego łóżka. Z pewnością przypomnimy sobie tę przestrogę wtedy, gdy zaczniemy „wpadać” w dziurę pomiędzy materacami. W zasadzie bez odpowiedniego podkładu, wspólne spanie stanie się niemożliwe. Poza tym warto pamiętać, że pojedyncze materace produkowane są od szerokości 90 cm. Tymczasem wiele podwójnych łóżek ma tylko 160 cm szerokości. Jak zatem pogodzić ten konflikt? Lepiej dobrać jeden, skuteczny materac.

Materace kieszeniowe, kilkustrefowe

Najlepszym rozwiązaniem dla par jest zakup materaca kieszeniowego z kilkoma strefami podparcia. Sprężyny mikropocketowe, zawarte w takich materacach są umieszczane w pewnego rodzaju kieszonkach, które umożliwiają ich działanie w sposób niezależny od siebie.

Z tej samej kategorii

Powiązane artykuły