Jak dobrać materac dla pary?

Jaki wybrać materac dla dwojga?

Materac to najważniejszy element sypialni. Dobrze dobrany materac sprawi, że będziemy się wysypiać i wpłynie pozytywnie na komfort naszego życia. Źle dobrany materac wręcz przeciwnie. Będzie powodem złego samopoczucia i zmorą dla naszego kręgosłupa.

Niestety wybierając materac dla pary często nie wiemy jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę, kierujemy się wygodą jednej osoby lub okazyjną ceną.

Wybór materaca powinien być wyborem przemyślanym, którego nie będziecie żałować przez kolejne lata. Dlatego warto przedyskutować z partnerem jakie macie preferencje; czy lubicie spać na materacu miękkim (H2), twardym (H4), czy odnajdujecie się pośrodku (H3).

.

.

Jeden materac dla pary czy dwa pojedyncze?

Kolejnym kryterium, jakie musicie wziąć pod uwagę wybierając materac dla pary będzie waga partnerów. Jeżeli różnica w wadze nie przekracza 30kg, bez obaw możecie wybrać jeden wspólny materac. Pamiętajcie jednak, że im szerszy materac, tym większy komfort użytkowania. Dla par poleca się materace o szerokości przynajmniej 160cm.

.

Warto zwrócić uwagę na materace z wysokiej jakości pianką termoplastyczną, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała. Daje kręgosłupowi naturalną pozycję i oparcie. Jest idealna dla osób z bólami kręgosłupa. Posiada również właściwości ortopedyczne, przeciwodleżynowe. Dlatego materace, w których składzie znajduje się pianka termoplastyczna, są polecane również osobom starszym.

.

Sprężyny zastosowane w materacu również mają znaczenie. Dobrym wyborem będzie materac z sprężynami multipocketowymi, które dopasowują się do kształtu ciała. Każda sprężyna pracuje osobno, a dzięki temu nie czujemy wiercenia się drugiej osoby oraz różnicy wagowej między partnerami. Ich żywotność jest znacznie większa niż w przypadku innego rodzaju sprężyn (nawet do 30 lat!).

Zastosowanie pianki termoplastycznej oraz sprężyn multipocketowych znajdziemy między innymi w materacach Gold Prestige oraz Heaven.

.

.

Kiedy zdecydować się na dwa pojedyncze materace dla pary?

W przypadku, gdy waga partnerów oraz preferencje znacznie się różnią możemy postawić na dwa pojedyncze materace.

Wybierając dwa pojedyncze materace dla pary, musimy pamiętać o wysokości.

Powinniśmy wybrać materace o tej samej wysokości, aby nie czuć dyskomfortu w trakcie snu.

.

Dyskomfort związany z wyborem dwóch materacy może sprawić również przerwa pomiędzy materacami. Możemy ją zniwelować wybierając nakładkę na materace, np.: nakładka z wcześniej wspomnianej pianki termoplastycznej lub nakładka lateksowa.

Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością i doskonałą przepuszczalnością powietrza. Podobnie jak pianka termoplastyczna dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając komfort, jednocześnie nie odkształca się trwale i zachowuje swoją pierwotną formę. Struktura lateksu umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapobiega to nadmiernemu poceniu się w czasie snu.

Oprócz nakładki polecamy zakup pokrowca, który pomieści dwa materace oraz nakładkę. To zapewni najwyższy komfort przy wyborze dwóch materacy do łóżka małżeńskiego.

Wybór dwóch materacy wiąże się z wyborem ramy łóżka co najmniej o szerokości 160cm. Powodem są szerokości materacy pojedynczych, które mają szerokość 80cm, a niektóre 90cm w najwęższym wariancie. W takim przypadku rama łóżka powinna mieć 180cm.