Materace multipocketowe – dół

Materace multipocketowe

Materace multipocketowe są rodzajem materacy kieszonkowych. Wiele osób twierdzi, że jest to jednak ich ekskluzywna wersja. W istocie mechanizm tego materaca polega na zwiększeniu liczby sprężyn. Jak wpływa to na komfort użytkowania? Czy cena takich materacy jest znacząco wyższa od standardowych materacy? Jak właściwie działają sprężyny w „kieszonkach”?

Na czym polega mechanizm materacy multopocketowych?

Materac multipocketowy to nie tylko ulepszony materac kieszonkowy, ale również ulepszony materac sprężynowy. To właśnie od niego wywodzą się mechanizmy pocketowe. Sprężyny rozmieszczone w materacu umieszczone zostają w tak zwanych kieszonkach, czyli po prostu powleczone materiałem. Materac multipocketowy składa się z siedmiu różnych stref twardości, tak aby każda część ciała miała odpowiednią przestrzeń, dopasowaną do swojej ciężkości i utrzymującą ją na właściwym poziomie. Sprężyny użyte do stworzenia materaca multipocketowego nie są również standardowe. Wykonuje się je z bardzo wytrzymałego materiału – drutu. Dodatkowo należy wskazać, że sprężyny są dużo mniejsze, niż w tradycyjnym materacu sprężynowym. Mają nie więcej niż 3,5 centymetra, jest ich również dużo więcej.

Jakie są zalety materacy multipocketowych?

Materace multipocketowe zapewniają jeszcze większy komfort i wygodę, niż zwykłe materace kieszonkowe. Utrzymują one właściwą pozycję kręgosłupa i prawidłowo podtrzymują wszystkie nasze mięśnie. Do tego niezależne od siebie działanie poszczególnych sprężyn pozwala na punktową elastyczność, a zatem idealne dopasowanie materaca do ciała użytkownika. No i oczywiście wszystkie materace kieszonkowe pozwalają na ciche, bezszelestne ruchy ciała w nocy. Przewracanie się na drugi bok albo wstawanie nie obudzi, śpiącego obok partnera.

Kto powinien wybierać materace multipocketowe?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych materacy kieszonkowych, materace multipocketowe zostały przeznaczone dla ludzi, ceniących komfort i wygodę. Poza tym ucieszą się z nich pary, które walczyły z uciążliwością hałasujących sprężyn w zwykłych materacach sprężynowych.