Pokrowiec Eucalyptus TENCEL Leave a comment

Dzianina materacowa Tencel jest pokryta warstwą włókien eukaliptusowych. Słynie z właściwości chłodzących, termoregulacyjnych a także z doskonałej absorpcji wilgoci poprzez system mikro kanalików. Włókno to jest mocne oraz bardzo przyjemne i delikatne w dotyku. Jego gładka powierzchnia powoduje łagodzenie dolegliwości osób ze skórą wrażliwą. Jest to materiał w 100@ biodegradowalny, posiada również silne właściwości antybakteryjne, dzięki czemu w sposób naturalny skutecznie hamuje rozwój wszelkich bakterii. Dzianina posiada Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

Wygląd faktury tkaniny oraz sposób pikowania pokrowca może różnić się od przedstawionego na zdjęciach, z zachowaniem wszystkich właściwości materiału z jakiego został wykonany.

Zalety:

  • Materiał hypoalergiczny nie uczula i nie powoduje podrażnień.
  • Materiał miły dla skóry, posiada właściwości chłodzące, termoregulacyjne.
  • Posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, przez co zapobiega pojawieniu się roztoczy, i ich rozmnażaniu.
  • Łagodzi dolegliwości osób ze skórą wrażliwą.
  • Wszyty zamek, umożliwiający jego ściągniecie w celu wyprania.

 

Zastosowane technologie:

Pokrowiec został wykonany z materiału hypoalergicznego z dodatkiem włókien eukaliptusa co sprawia, iż jest on bardzo przyjemny w dotyku. Materiał ten posiada właściwości chłodzące, termoregulacyjne a także doskonale absorbuje wilgoć po przez system mikro kanalików. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.