bol kregoslupa materac

Jaki materac dla osób z problemami kręgosłupa? 1

Bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym to dzisiaj bardzo popularne schorzenie. Przez cały dzień siedzimy lub stoimy w jednej pozycji, a to nie działa pozytywnie na nasze plecy. Z pewnością trudno zmienić nawyki lub zmobilizować się do ćwiczeń. To, co jednak może okazać się remedium na nasze problemy, to dobór odpowiedniego materaca.

Kręgosłup w odpowiedniej pozycji

Dobry materac, który zadba o komfort naszych pleców, to taki, który utrzymuje kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Nie może być zatem za twardy i powodować, że mięśnie będą napięte przez całą noc. Nie może też być zbyt miękki i powodować, że kręgosłup zapada się i wykrzywia. Zarówno pierwszy, jak i drugi przypadek może bowiem doprowadzić do poważnego zwyrodnienia albo zwyczajnie do chronicznego, nawracającego bólu. Z reguły proponujemy naszym klientom wybór co najmniej średniotwardych materacy.

Jeżeli jednak mają inne preferencje, większość modeli występuje również w bardziej miękkim wydaniu, jak chociażby materac GOLD PRESTIGE luksus EKO MASUJĄCY, posiadający warstwę masującej pianki wysokoelastycznej natural flex foam oraz warstwę pianki termoplastycznej rose elastic shaum, zapewniającej właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe.

Materac na bóle kręgosłupa gold prestige

Kup teraz materac GOLD PRESTIGE luksus EKO MASUJĄCY

Na boku, na plecach lub na brzuchu

Dobierając odpowiedni materac, warto też zastanowić się, w jakiej pozycji śpimy. Dzięki temu dowiemy się bowiem, które części ciała dotykają materaca i które wymagają największego podparcia. Na przykład śpiąc na plecach, ciężar ciała rozkłada się równomiernie i na dużej powierzchni. W takich sytuacjach lepiej sprawdzają się twardsze materace, jak chociażby model COMFORT MultiPocket z visco lateks.

Na bardziej miękkie modele można zdecydować się natomiast wtedy, gdy preferujemy spanie na boku lub na brzuchu.

Materac na bóle kręgosłupa comfort

Kup teraz materac COMFORT MultiPocket z visco lateks

Niesamowite właściwości sprężyn kieszonkowych

Najważniejszą jednak cechą, na którą warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup materaca, dbającego o kręgosłup, jest obecność sprężyn kieszonkowych. Każda, pojedyncza sprężyna owinięta jest w pewnego rodzaju otulinę (kieszonkę), która pozwala poszczególnym sprężynom na działanie zupełnie niezależnie od siebie.

Taki system dba nie tylko o kręgosłup osoby ze schorzeniem, ale także o wygodę osoby, która śpi obok. Partnerzy nie odczuwają bowiem żadnych ruchów, drugiej osoby. Unikalne sprężyny extra multi znajdziemy między innymi w modelu PINK PRESTIGE luksus EKO VISCO.

Materac na bóle kręgosłupa pink prestige

Kup teraz materac PINK PRESTIGE luksus EKO VISCO

Rozwiązania, które dbają o kręgosłup

Niektóre materace zostały natomiast wprost stworzone do tego, aby zadbać o zdrowie i komfort naszego kręgosłupa. Przykładem może być chociażby prozdrowotny materac korekcyjny Smart+. Ma aż 21 centymetrów grubości oraz 10-letnią gwarancję.

Występuje w wersji średniomiękkiej i średniotwardej. Znajdziemy w nim 7 stref twardości, filcową wkładkę nośną (utwardzającą powierzchnię i wzmacniającą wytrzymałość), piankę komfort (podwyższającą komfort użytkowania materaca), płytę lateksową (zapewniającą właściwą elastyczność), tkaninę membranową (odprowadzającą wilgoć), a także włókno klimatyzujące (które idealnie reguluje temperaturę). Z pewnością jest to produkt godny polecenia.

Materac prozdrowotny na bóle kręgosłupa

Kup teraz prozdrowotny materac korekcyjny Smart+

One Comment

  1. Najlepiej twardy materac, u mnie sprawdził się lateksowy. Można poszperać za istotnymi informacjami: http://materace-lateksowe.pl/ Bonus też jest takim że nie odkształca się i jest podatny na ugniatanie tylko punktowo (sławny test kieliszka wina).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.