Materac dla osoby otyłej

Jak dobrać materac dla osób, ważących ponad 100 kg? Leave a comment

Wybór odpowiedniego materaca zapewnia nam odpowiedni poziom komfortu i spokojny, niezakłócony sen. Podjęcie decyzji o zakupie ma szczególne znaczenie wtedy, gdy mamy nietypowe potrzeby lub nietypową sylwetkę ciała. Problem ten może dotyczyć między innymi ludzi otyłych. Jak dobrać materac do osoby, ważącej ponad 100 kg?

Kluczowa grubość materaca

W odniesieniu do osób otyłych, kluczowe znaczenie ma grubość materaca. Często standardowe modele, mające po kilkanaście centymetrów grubości, mogą zwyczajnie nie zdawać egzaminu przy dużym obciążeniu. Należy zatem trzymać się podstawowej zasady, iż im grubszy użytkownik materaca, tym grubszy powinien być sam materac.

W Strefie Spania mamy na przykład model BAIRIKI Pocketowe MASUJĄCY kokos, którego grubość sięga aż 26 centymetrów. Dostępny jest on w wersji średniotwardej lub twardej, a dodatkowa warstwa filcu, którą zawiera pozwala oddzielić sprężyny od pianki i w konsekwencji wzmocnić strukturę materaca.

bairiki

Kup teraz materac BAIRIKI Pocketowy MASUJĄCY kokos

Ani zbyt miękki, ani zbyt twardy

Materac powinien też cechować się optymalną twardością. Nie jest wskazane, aby był szczególnie miękki, ponieważ przy dużym obciążeniu, nie będzie w stanie utrzymać kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. To ma z kolei szczególne znaczenie w kontekście osób z solidną nadwagą. Zbyt twardy materac również nie zda egzaminu, ponieważ przy dużej masie ciała może zbyt mocno oddziaływać na kręgosłup, powodując ból.

Odwiedzając sklep z materacami warto zatem przetestować, jaka twardość będzie dla nas optymalna. Najczęściej poszczególne modele dostępne są co najmniej w dwóch wariantach – średniotwardym i twardym, jak chociażby model KAIR masujący kokos KALTSHAUM.

kair

Kup teraz materac KAIR Masujący kokos KALTSHAUM

Sprawdź, z jakiego materiału został zrobiony Twój materac

No i wreszcie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany materac. Warto postawić przede wszystkim na materace kieszeniowe. Idealnie dostosowują się bowiem do potrzeb osób, ważących powyżej 100 kg. Nie tylko dobrze podpierają ciało, ale też są bardzo wytrzymałe.

Jeżeli do tego dorzucimy piankę masującą, jak w modelu ALGIER Pocket masujący albo pięć różnych warstw materiałowych (filc, pianka poliuretanowa, lateks, wkład kokosowy, pianka termoplastyczna), jak w materacu NARNI pocket lateks kokos memory visco, z pewnością będziemy zadowoleni.

algier materac masujący sprężynowy

Kup teraz materac ALGIER Pocket masujący

Praktyczne strefy podparcia

Ostatnim elementem, który należy wziąć pod uwagę, dobierając materac, jest rozmieszczenie stref podparcia w materacu. Sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu na przykład dwie, śpiące obok siebie osoby, nie odczuwają dyskomfortu.

Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy mamy do czynienia z osobami o różnej wadze. Przykładowo model NARNI pocket lateks kokos memory visco posiada aż 7 stref.

Materac NARNI pocket lateks kokos memory visco

Kup teraz materac NARNI pocket lateks kokos memory visco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.