materac dla dziecka

Jak dobrać materac dla dziecka? Leave a comment

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że materace dla dzieci powinny posiadać zupełnie inne właściwości niż te, przeznaczone do użytku dorosłych. Na co należy zwracać uwagę? W jaki materac warto zainwestować?

Ważna odpowiednia twardość i grubość materaca

W okresie wzrostu dziecięcy kręgosłup wymaga odpowiedniego traktowania, dlatego dobierając właściwy materac, warto postawić na taki, który utrzyma ciało w odpowiedniej pozycji. Za to odpowiada zarówno grubość materaca, jak i materiał, z którego został zrobiony. Jeżeli materac ma jedynie kilka centymetrów grubości, a kładąc się, nasze dziecko czuje każdą sprężynę, nie należy temu modelowi poświęcać szczególnej uwagi. Dodatkowo, musimy pamiętać, że dziecko potrafi zmieniać pozycję spania co pięć sekund.

Materiał, z którego został stworzony materac powinien zatem szybko odzyskiwać swój pierwotny kształt, a do tego zapewniać optymalną wentylację. Na przykład nasz materac ROVIGO 7 strefowy visco HR posiada aż 17 centymetrów grubości i został stworzony z trzech rodzajów materiału – pianki termoplastycznej visco, wysokoelastycznej HR oraz pianki poliuretanowej.

Materac rovigo piankowy 7 stref

Kup teraz materac ROVIGO 7 strefowy visco HR

Pokrowiec, czyli dbamy o higienę

Drugim istotnym czynnikiem, który powinien decydować o wyborze materaca dla dziecka, jest obecność pokrowca. Pokryte są one bowiem specjalnymi powłokami, które zapewniają ochronę antybakteryjną. Nie tylko eliminują nieprzyjemne zapachy, ale też hamują rozwój pleśni, grzybów i bakterii. Dopóki dziecko nosi pieluchę albo moczy się w nocy, pokrowiec powinien być niezbędnym elementem wyposażenia łóżka.

Wilgoć może bowiem negatywnie wpływać na wnętrze materaca, przez co szybciej się on utleni, tracąc sprężystość i elastyczność. W taki zdejmowany, łatwy w czyszczeniu pokrowiec wyposażony jest na przykład materac ADRIANO 7 strefowa pianka HR.

materac adriano 7 stref

Kup teraz materac ROVIGO 7 strefowy visco HR

Coś dla alergika

Niestety materace stanowią idealne siedlisko rozwoju alergenów. Roztocze, bakterie, grzyby – to wszystko może znaleźć się w ciepłym i wilgotnym środowisku materaca. Warto zatem zwrócić uwagę na jego odpowiedni dobór – szczególnie wtedy, gdy mamy w domu alergika. Istotny jest wybór modelu, który został stworzony z lekkich i oddychających materiałów, zapewniających właściwą cyrkulację powietrza. Dodatkowo, wiele materacy wyposażonych jest w pokrowiec, który stanowi dodatkową barierę ochronną i jednocześnie łatwo go wyczyścić i odświeżyć. Materac PIKOLO Piankowy 4Kids z kokosem i lateksem to świetny wybór dla alergików. Został stworzony w ramach ECCO SERIES, czyli linii materacy, stworzonych z certyfikowanych surowców pierwszego gatunku.

materac pikolo lateks kokos

Kup teraz materac PIKOLO Piankowy 4Kids z kokosem i lateksem

Sprężyny, kokos, lateks, pianka poliuretanowa – co wybrać?

Ostatnim ważnym elementem, który powinien być brany pod uwagę w kontekście dziecięcego materaca jest materiał, z którego został zrobiony. Każda z dostępnych opcji ma swoje wady i zalety. Warto jednak stawiać na materace, które łączą w sobie różne właściwości. Przykładowo materac MILANO 4Kids kieszeniowy z kokosem został stworzony z czterech różnych warstw: sprężynowej, filcowej, kokosowej oraz pianki poliuretanowej.

materac pocketowy family kokos

Kup teraz Materac MILANO 4Kids Kieszeniowy z kokosem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.