Poduszka ortopedyczna – czy warto ją wybrać?

Poduszka ortopedyczna – czy warto ją wybrać?

W ciągu ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele rodzajów poduszek ortopedycznych. Jest to oczywistą odpowiedzią na ich zapotrzebowanie.
Tradycyjne poduszki często powodują lub potęgują bóle kręgosłupa, a w szczególności odcinka szyjnego. Bywają też przyczyną migren. Dzieje się tak, ponieważ zwykła poduszka nie jest w stanie idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Bywa często zbyt twarda lub zbyt miękka, a wypełnienie często zbija się z upływem czasu. Możemy oczywiście regulować podparcie odcinka szyjnego, np.: jaśkiem, jednak nie zapewni to takiego komfortu, jak dobrze dobrana poduszka.

Wybór poduszki jest równie ważny, jak wybór materaca. Źle dobrana poduszka i materac wymuszają prace naszych mięśni. Jeśli wybierzemy odpowiednią poduszkę oraz materac mamy gwarancje, że nasze mięśnie się zregenerują w trakcie snu, a my obudzimy się wypoczęci.


Poduszka ortopedyczna to świetny wybór, nie tylko dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa czy głowy. Oczywiście taka poduszka jest zalecana w wspomnianych przypadkach. Jednak wybór poduszki ortopedycznej, to wybór, który rzutuje na nasze zdrowie.

Poduszki ortopedyczne są więc idealne dla każdego, poza małymi dziećmi (do 2r.ż. polecamy sen bez poduszki) oraz osobami po urazach z kołnierzem ortopedycznym.

Jaką poduszkę wybrać?

Przy wyborze poduszki ortopedycznej ważne jest to jaką pozycję w trakcie snu rekomendujemy.
Jeśli śpimy na plecach, powinniśmy wybrać niższą i bardziej miękką poduszkę. Przy spaniu na boku wyższą. Natomiast osobom, które śpią na brzuchu, zaleca się wybór miękkiej, płaskiej poduszki. Spanie na brzuchu nie jest jednak dobrym wyborem i zalecalibyśmy zmianę pozycji snu. Ta pozycja w żaden sposób nie pozwala na przybranie naturalnej pozycji dla kręgosłupa.

Najpopularniejszym modelem wśród poduszek ortopedycznych jest poduszka profilowana, która z jednej strony jest wyższa, a z drugiej niższa. Takie profilowanie jest dopasowane do odcinka szyjnego, aby wspierać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Możemy poduszkę ułożyć w zależności od naszych potrzeb, które również generuje pozycja spania, ponieważ śpiąc na boku potrzebujemy wyższego podparcia niż śpiąc na plecach.

Takie poduszki bardzo często są produkowane z pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury ciała, dopasowuje się do niego.
Polecamy:

PROFILOWANA PODUSZKA TERMOPLASTYCZNA ORTOPEDYCZNA

ortopedyczna-poduszka-termoplastyczna-polski-produkt (1)_1.jpg

W przypadku, gdy nie chcemy kupować poduszki profilowanej i zależy nam na tradycyjnym wyglądzie poduszki, dobrym rozwiązaniem będzie poduszka wykonana właśnie z pianki termoelastycznej. Pianka reagując na ciepło ciała dopasuje się do niego, dając tym samym wsparcie dla naturalnej krzywizny kręgosłupa. Zmieniając pozycję w trakcie snu taka poduszka również zmieni swoje ułożenie.

Polecamy:

ORTOPEDYCZNA PODUSZKA TERMOPLASTYCZNA ALOES