Pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna czy lateksowa?

3 rodzaje pianek – termoelastyczna, wysokoelastyczna i lateksowa

.

Pianka termoelastyczna/termoplastyczna

Jak sama nazwa wskazuje pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę. Ciepło ciała sprawia, że dopasowuje się do użytkownika, jednocześnie wspierając naturalne krzywizny kręgosłupa. Dzięki tej właściwości pianka termoelastyczna przyjemnie otula użytkownika, nie powoduje nadmiernego nacisku oraz zapewnia regeneracje mięśni i wysoki komfort snu.

.
Pianka termoelastyczna posiada jeszcze jedną istotną cechę. Mianowicie wysoki poziom wentylacji, a co za tym idzie, zapobiega gromadzeniu się wewnątrz kurzu i wilgoci.

Taka pianka będzie zatem odpowiednim rozwiązaniem dla alergików.

.

Materace z pianką termoelastyczną są szczególnie polecane dla par. Pianka termoelastyczna sprawia, że nie odczuwają oni wiercenia lub wstawania partnera. Nawet znaczna różnica w wadze partnerów nie jest problemem.
Materac z tą pianką będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa oraz dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia.

.

Polecamy materac masujący GOLD PRESTIGE.

.

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna lub pianka HR (High Resiliense Foam) to znacznie ulepszona wersja pianki poliuretanowej. Materace z pianki wysokoelastycznej są niezwykle wytrzymałe i bez obaw o odkształcenia mogą być stosowane na stelażah z podnośnikiem.

.

Do wnętrza pianki nie przedostają się zanieczyszczenia czy kurz. Podobnie, jak wcześniej wspomniana pianka termoelastyczna, jej cechą jest wysoki poziom wentylacji, dzięki któremu wilgoć jest szybko odprowadzana, a rozwój roztoczy nie jest możliwy. Ta pianka również będzie dobrym wyborem dla alergików.

.

Kolejną cechą współną pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej jest dopasowanie do użytkownika. Jest jednak pewna różnica. W przeciwieństwie do pianki termoelastycznej, pianka wysokoelastyczna reaguje natychmiast, zarówno kiedy się na niej położymy, jak i kiedy wstaniemy. Pianka szybko wróci do pierwotnego kształtu.
.
Ta pianka także będzie dobrym wyborem dla par. Pianka reaguje tam, gdzie jest nacisk, dlatego partnerzy nie odczują wzajemnie wiercenia czy wstawania, a także duża różnica wagi nie sprawi przechylenia materaca w jedną z stron.

Materace z pianką wysokoelastyczną będą też odpowiednie dla osób z problemami z kręgosłupem, dzieci i osób o większej wadze.

.

Polecamy materac piankowy PALOMA.

.

Pianka lateksowa

Materace lateksowe cechuje ogromna wytrzymałość. Dobry materac może nam służyć naprawdę wiele lat. Dobry materac lateksowy to taki, który zawiera powyżej 20% natutralnego lateksu. Im więcej, tym lepiej. Na rynku istnieją również materace z 100% naturalnego lateksu, jednak co za tym idzie ich cena jest znacznie wyższa.

.

Większa zawartość naturalnego surowca, to również lepsza wentylacja, lepsze odprowadzanie wilgoci, lepsza odporność na osiadający kurz. Taki materac szczególnie polecamy alergikom, ponieważ nie daje możliwości na rozwinięcie się w nim patogenów.

.

Pianka lateksowa charakteryzuje się elastycznością punktową. Co to oznacza? Pianka odkształca się jedynie w miejscu nacisku, tworząc znacznie więcej punktów podparcia niż materace sprężynowe. Pozwala to na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz regenerację mięśni w trakcie snu.

.

Materace z pianki lateksowej są szczególnie polecane dla alergików i dzieci, ale również są polecane przez rehabilitantów. Na takim materacu mogą spać pary, jak i pojedyncze osoby, ponieważ zapewnia on podparcie punktowe, a co za tym idzie ogromny komfort.
.

Polecamy materac piankowy SEUL.

materac-piankowy-seul.jpg