Materace sprężynowe – 3 rodzaje sprężyn; bonellowe, kieszeniowe i multipocketowe

Sprężyny bonellowe

Sprężyny bonellowe to sprężyny, które pracują razem, są ze sobą połączone drutem. Z tego względu wnętrze materaca jest przewiewne, a co za tym idzie przyjazne alergikom. Sprężyny bonellowe charakteryzuje duża wytrzymałość i sprężystość. Im większy jest nacisk wywierany na takie sprężyny, tym bardziej zwiększony zostaje ich opór.

Taki materac nie sprawdzi się również dla pary. Z uwagi na pracujące razem sprężyny partner/-ka będzie odczuwać każdy nasz ruch. Będzie to szczególnie kłopotliwe jeśli wasza waga się różni.

Materace bonellowe polecane są dla dorastających dzieci, ponieważ takie materace nie posiadają stref twardości. Materac jest jednakowo twardy na całej powierzchni oraz zapewnia odpowiednie podparcie. Materac zachowa swoje właściwości nawet przy skakaniu, jednak nie jest polecany dla dzieci poniżej 6 roku życia (więcej dowiesz się w artykule „jak dobrać materac dla dziecka?”.

Materace z sprężynami bonellowymi są najczęściej wybierane w hotelach, ponieważ są tanie, a jednocześnie trwałe.

Sprężyny kieszeniowe (pocketowe)

W odróżnieniu do sprężyn bonellowych, sprężyny kieszeniowe pracują osobno. Każda z sprężyn znajduje się w osobnej kieszeni, dzięki czemu pracują one niezależnie i są w stanie dopasować się do ciała. Sprężyny pracują cicho i są elastyczne. Materac z takimi sprężynami będzie dobrym rozwiązaniem dla par. Dzięki niezależnie działającym sprężynom, partnerzy nie odczują wzajemnego wiercenia się czy wstawania. Również osoby, które mają problemy z kręgosłupem, będą zadowolone z takiego materaca.

Materace kieszeniowe najczęściej posiadają strefy twardości, dlatego nie polecamy ich dla dzieci.

Polecamy:

MATERAC KIESZENIOWY WONDER

Sprężyny multipocketowe

Sprężyny multipocketowe to również sprężyny kieszeniowe. Odróżnia je ilość sprężyn w materacu. Materac z sprężynami multipocketowymi ma znacznie więcej sprężyn od zwykłego materaca kieszeniowego. Co za tym idzie jest jeszcze bardziej komfortowy w użyciu. Będzie doskonałym wyborem dla partnerów, których waga znacznie się różni.

Polecamy:

MATERAC BLACK PRESTIGE