Materac nawierzchniowy – kiedy i jaki wybrać?

Materac nawierzchniowy – kiedy i jaki wybrać?

Materace nawierzchniowe stosujemy w przypadku, gdy:

  • Nie chcemy kupować jeszcze nowego materaca, a stary materac lub wersalka są już zużyte, nierówne i chcemy poprawić komfort snu niskim kosztem.
  • Nasze preferencje lub budowa ciała się zmieniły. Materac lub wersalka stały się dla nas zbyt miękkie lub zbyt twarde.
  • Zdecydowaliśmy się na dwa pojedyncze materace w łóżku małżeńskim i chcemy zlikwidować przerwę pomiędzy nimi.
  • Pragniemy przedłużyć żywotność materaca głównego lub wersalki.

W naszej ofercie posiadamy kilka różnych materacy nawierzchniowych.

Materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej o twardości H2 (średnio miękki) będą odpowiednie dla osób, które preferują spanie na miękkiej powierzchni. Pianka termoelastyczna to specjalna pianka, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała. Daje kręgosłupowi naturalną pozycję i zapewnia odpowiednie oparcie. Idealna dla osób z bólami kręgosłupa. Zapobiega odleżynom.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej o wysokości 4cm oraz o wysokości 8cm, który będzie w odczuciu bardziej miękki.

Materace nawierzchniowe lateksowe H3 (średnio twardy) to kompromis pomiędzy powierzchnia miękką a twardą. Lateks charakteryzuje się wysoką elastycznością i doskonałą przepuszczalnością powietrza. Dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając komfort, jednocześnie nie odkształca się trwale i zachowuje swoją pierwotną formę. Struktura lateksu umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapobiega to nadmiernemu poceniu się w czasie snu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo materac nawierzchniowy lateksowy o wysokości 2cm oraz o wysokości 4cm.

Materace nawierzchniowe kokosowe o twardości H4 (twardy), to materace przeznaczone do usztywnienia naszej powierzchni spania. Wkład nakładki to surowiec naturalny i ekologiczny, pochodzący ze skorup orzecha kokosowego. Włókna kokosowe są lekkie i przewiewne, przez co zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Nakładka posiada również bardzo dobre właściwości antyalergiczne.

W naszej znajdziecie Państwo materac nawierzchniowy kokosowy o wysokości 1cm.