Materac dla Seniora, osoby starszej | Strefa Spania

Materac dla seniora

Z biegiem czasu nasze ciało, zdrowie, wymagania i potrzeby zaczynają się zmieniać.

Z wiekiem ilość schorzeń niestety zwiększa się, często występują bóle karku, pleców, kręgosłupa, osteoporoza czy reumatyzm, dlatego podczas snu nasz materac powinien odciążyć kręgosłup i pozwolić zrelaksować się naszym mięśniom. Odpowiedni materac ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka na każdym etapie życia, szczególnie osoby starszej.


Idealny materac dla osoby starszej musi zawierać kilka parametrów, które zapewnią przyjemny, a co równie ważne, zdrowy i regenerujący wypoczynek. Jakimi cechami powinien się wyróżniać tego typu produkt?

Przede wszystkim, istotne jest to, aby materac dla seniora posiadał odpowiednio dopasowaną do indywidualnych preferencji twardość. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z ciśnieniem. Podczas snu kręgosłup powinien znajdować się w linii prostej, niezależnie od przyjętej pozycji. Zbyt twardy materac powoduje, że dochodzi do ucisków i krew nie może swobodnie przepływać.


Najlepszym rozwiązaniem dla osoby starszej, są
materace, które niwelują nacisk na szyję, barki oraz biodra. Szczególnie dobrą elastycznością punktową wyróżniają się modele kieszeniowe typu pocket multipocket oraz piankowe: lateksowe oraz termoelastyczne. Doskonale amortyzują ciało oraz niwelują zbyt duży nacisk. Materace wykonane z pianki termoelastycznej są również polecane dla osób, które w łóżku spędzają wiele czasu. Zapobiegają odleżynom i gwarantują doskonały komfort leżenia.

Z naszego asortymentu szczególnie polecamy materac Gold Prestige, w którym zostały zastosowane między innymi sprężyny kieszeniowe i pianka termoelastyczna.