Materace Lateksowe Leave a comment

Z CZEGO ROBI SIĘ LATEKS ?

      Lateks jest bardzo specyficznym materiałem, ponieważ to mieszanina dwóch składników: kauczuku naturalnego oraz syntetycznego.  Możemy się jednocześnie spotkać z takimi modelami, w których wykorzystany jest tylko materiał naturalny lub tylko materiał sztuczny. W praktyce więc, choć pianki tego typu wyglądają właściwie cały czas tak samo, mogą się między sobą różnić w bardzo znaczącym stopniu


Oddychający lateks

DLACZEGO AKURAT MODEL Z LATEKSU ?                                                                             

 

ZALETY:

Nie brakuje ich, bo lateks można uznać za jeden z najbardziej „elastycznych” materiałów – idealnie wpasuje się w potrzeby właściwie każdego: od niemowlęcia aż po staruszka.

 

  • doskonała sprężystość i elastyczność –  do czasu zastosowania pianek wysokoelastycznych na szeroką skalę, nie było właściwie materiału, który byłby i miękki i jednocześnie świetnie wspierał ciało. Zna to każdy, kto kilkanaście lat temu próbował kupić materac z pianki. Generalnie wybór był prosty: albo kupujemy coś miękkiego i wygodnego z nadzieją, że góry i doliny pojawią się na powierzchni jak najpóźniej, albo wybieramy twardą, stabilną deskę. Niezbyt raczej wygodną, ale przynajmniej posłuży dłużej. Wykorzystanie lateksu pozwoliło na wyeliminowanie tego problemu. Materiał świetnie wspiera ciało – jak twardy materac, ale jest jednocześnie miękki i przytulny – jak miękki model. I to najprawdopodobniej zadecydowało o tym, że wielu z nas tak chętnie zaczęło takie modele kupować. Nareszcie można było się wyspać wygodnie i zdrowo. Dziś wiele osób, które szuka modelu na chory kręgosłup, chętnie wybiera właśnie te z lateksu. Właśnie ze względu na ich przyjemną miękkość i dobre wsparcie.

  • antyalergiczność – Jeśli coś jest gumowe, to jest niejadalne dla bakterii 🙂 I ta prosta zasada sprawdza się także w przypadku modeli z lateksu. Po prostu żaden z mikroorganizmów nie jest w stanie przeżyć na takim podłożu. Nie ma tam kurzu, nie zbierają się zanieczyszczenia, a roztocza czy bakterie raczej niechętnie koczują w takim miejscu. W domu jest dużo więcej bardziej atrakcyjnych miejscówek.​

  •  małe zużycie –  5-10% w ciągu 10 lat                                                                                                   

​​

  • Dobre rozwiązanie dla dwóch osób śpiących na jednym materacu- lateks nie przenosi ruchów „wiercącego się” partnera

WADY:

 

  • bardzo rzadko może wystąpić uczulenie na lateks.
  • dla niektórych wadą może być stosunkowo wysoka cena – jednak przeliczając korzyści i fakt, że taki materac może mieć nawet podwójny okres użytkowania, warto w niego zainwestować. 
       Podsumowując, materace lateksowe są bardzo dobrym wyborem, dobrze działającym na kręgosłup, antyalergicznym, wymaga jednak nieco większego nakładu finansowego na wstępie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.