Materace Bonellowe Leave a comment

Materace bonellowe zbudowane są z pojedynczych sprężyn, ułożonych w uporządkowanym systemie. Materace do spania, w których zastosowano wkład sprężynowy typu bonell charakteryzują się elastycznością powierzchniową, co oznacza, że stosunkowo niewielkie obciążenie wywołuje nieznaczny opór sprężyn,a w przypadku większego nacisku, opór sprężyny wprost proporcjonalnie zwiększa siłę wypierania.


Sprężyny BonelloweSprężyny typu bonell kształtem możemy przyrównać do klepsydry. Na całej powierzchni połączone są grubym, hartowanym drutem. Materace z formatką bonellową są rozwiązaniem dla osób śpiących w pojedynkę, dla młodzieży (dzieci powyżej 12 roku życia) oraz alergików.

Zaletami tego typu materacy jest ich niezwykła trwałość, sprężystość oraz wysoka wentylacja wkładu. Cyrkulacja powietrza jest niezwykle istotna w prawidłowym użytkowaniu materaca i wpływa na jego żywotność. Podczas użytkowania materaca bonellowego – podczas każdego ruchu – świeże powietrze zostaje wpompowane do środka, oczyszczając tym samym i wydmuchując kurz. Dzięki temu jest to przyjazne środowisko dla alergików. Minusem są rozchodzące się drgania podczas ruchu użytkowanika. Z tego względu powinna użytkować go jedna osoba, aby przy zmianie pozycji w nocy nie zakłócać snu drugiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.